عایق بندی مناسب خانه به ما کمک می کند تا در مصرف هزینه‌های انرژی خانه صرفه جویی شود . سرویس بهداشتی و حمام ، یکی از محل هایی هستند که باید به طور کامل از نظر نم و رطوبت عایق شوند . در غیر این صورت به دلیل رطوبت بالا در این محل‌ها دیوار ، کف و سقف به مرور زمان پوسیده و خراب می شوند . یکی از روشهای مناسب و متداول برای عایق کاری سرویس های بهداشتی و حمام استفاده از این ایزوگام می باشد . که البته این کار باید با دقت کامل انجام شود .اایزوگام حمام و سرویس بهداشتی

روش آب بندی ( ایزوگام کردن ) سرویس بهداشتی و حمام

اجرای نصب ایزوگام در سرویس بهداشتی به صورتی که در ادامه گفته می‌شود انجام می گردد ؛ سطحی که قرار است عایق کاری شود ابتدا باید دارای زیر سازی و شیب بندی مناسب در کف ، پس از تکمیل فعالیت های مربوط به برق و تاسیسات باشد . چرا که انجام این کار در میزان عایق کاری بسیار تاثیرگذار است . در مرحله بعد باید مساحت سرویس بهداشتی محاسبه گردد و توجه شود که عایق باید هم کف سرویس بهداشتی پهن شود و هم در دیواره ها استفاده شود . پس از مراحل گفته شده این برنامه اجرا شده و سپس روی آن را با سیمان می پوشانند تا در طی انجام فعالیت‌های دیگر ساختمانی به آن آسیبی وارد نشود . در هنگام اجرای ایزوگام سرویس بهداشتی باید این نکته را رعایت کنند که کف محل و دیوارها تا ارتفاع حداقل ۱۸۵ سانتی متر عایق کاری شوند .

توجه به این نکته نیز لازم است که اگر برای زیرسازی سطح کار از سیمان استفاده شود باید صبر کنید تا کاملاً خشک شده و سپس با قیرگونی به خوبی پوشش داده شود و پس از آن ایزوگام را نصب کنید .

مزایا و معایب ایزوگام سرویس بهداشتی

هر روش ممکن است در نهایت مزایا و معایبی نیز به همراه داشته باشد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد ؛

مزایای ایزوگام سرویس بهداشتی

  1. تمیزی کار نسبت به روش های دیگر بیشتر است
  2. وزن سبکی دارد
  3. نسبت به عایق های رطوبتی دیگر قیمت مناسب تری دارد و با صرفه تر است

معایب ایزوگام سرویس بهداشتی

غالباً بعد از انجام دادن سیمان کاری سطح دیوارها و کف ، سرویس بهداشتی و حمام ایزوگام می‌شود که این عمل مشکلاتی را
ایجاد می‌کند که یکی از مهمترین و متداولترین آنها عدم چسبندگی و اتصال کامل سرامیک و کاشی به سطح دیوار یا کف
می باشد که بعد از مدتی احتمال جدا شدن آن از سطح نیز وجود دارد . برای پی بردن به این موضوع می توانیم به دیوار
چند ضربه وارد کنیم که هرجا صدای بم و کوبیده شدن شنیده شد کاشی و سرامیک از سطح جدا شده است و این به خاطر
وجود ایزوگام زیر آن می باشد .

در صورتیکه برای نصب ایزوگام و عایقکاری سرویس بهداشتی و حمام منزل خود به نصاب حرفه ایی نیاز مند هستید ، می توانید همین حالا با مشاورین شرکت ایزوگام اصل تماس بگیرید

شرکت ایزوگام اصل  با بیش از ۱۵ سال تجربه در زمینه ارائه خدمات فروش و نصب ایزوگام در تهران آماده است تا کار عایق کاری سرویس بهداشتی شما را با بهره گیری از نیروی کارآزموده و ماهر در سریعترین زمان انجام دهد .

جهت دریافت قیمت ایزوگام با نصب و اجرا در تهران با ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *