جهت نصب ایزوگام بر روی ایزوگام قدیمی پشت‌بام‌هایی که بیش از ۱۰ سال از عمر آن می‌گذرد و چین وچروک،تورم،شکاف وترک خوردگی،ول کردگی ایزوگام سطح پشت‌بام و افتادگی ایزوگام دیوارها شده است، باید مراحل زیر را پیش ببریم، تا ایزوگام جدید کارایی مطلوبی داشته باشد.

 


 

 

 

ایزوگام

نصب صحیح ایزوگام

۱. به احتمال زیاد نصب ایزوگام وقتی که مدت زمانی از عمر آن می گذرد,دچار خاک گرفتگی در خلل و فرج عایق می‌شود. برای این کار بایستی تمام سطوح ایزوگام را به طور کلی شسته شود. درضمن شستن پشت‌بام فایده دیگری هم دارد وان این است که باشستن پشت‌بام عایق کار از نقطه ضعف و عیب و ایراد زیر کار آگاهی پیدا می‌کند. سپس آن را ترمیم نموده و باعث نصب ایزوگام با کیفیت بالا تری میشود.

تعمیرات ایزوگام های قدیمی

۲. ایزوگام کار بایستی لایه های ایزوگام های قدیمی را که بر اثر مرور زمان خود را از سطح پشت‌بام رها کرده ابتدا بلند کرده در غیر این صورت نصب ایزوگام روی آن‌ها بی نتیجه و ناکار امد می‌باشد . ,واز آن جایی که قیمت ایزوگام بی نهایت بالا و گران می‌باشد باعث از بین رفتن هزینه‌ها می گردد .

دقت در نصب ایزوگام

۳.ایزوگام کار در اقدام بعدی باید شکاف ها و ترک خوردگی ها را تعمیر نموده ویک لایه ایزوگام به اندازه  شکاف ها وترک ها بریده و روی آن بچسباند تا مانع از شکاف آن پس از ایزوگام جدید گردد..دراین مرحله که( نصب ایزوگام)بسیار مهم می‌باشد, بر طرف کردن تورم و چین وچروک های ایزوگام قدمیست، که احتمالا بر اثر عدم نصب صحیح ایزوگام ویا بر اثر گذشت زمان و فرسوده گی ایزوگام و یا انبساط و انقباض ایزوگام و کشش آن ایجاد شده است. برای خارج کردن ورم و باد،عایق کار باید قسمت ورم کرده را تیغ زده و آن را توسط مشعل ایزوگام گرم نموده وان را به خواباند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *