یکی از محل‌هایی که از ایزوگام برای پوشش آن استفاده می‌شود، دیواره‌های بیرونی ساختمان است. استفاده از ایزوگام برای انجام این کار مزایایی دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 1. کاهش هزینه‌های نمای ساختمان به دلیل استفاده از سیمان و سپس ایزوگام روی آن
 2. کم بودن قیمت ایزوگام نسبت به سایر روش‌های عایق‌کاری نما و بام ساختمان
 3. راحت و سریع بودن نصب ایزوگام روی دیوار
 4. امکان استفاده از ایزوگام طرح‌دار برای ایجاد نمای ظاهری بهتر روی ساختمان
 5. عایق‌کاری ساختمان در برابر تابش خورشید و جذب گرمای آن در تابستان و همچنین جلوگیری از خروج گرما و سرمای داخلی ساختمان به بیرون از آن
ایزوگام طرح دار دیوار کف

روش نصب ایزوگام روی دیوار ساختمان

برای نصب ایزوگام روی سطح بیرونی ساختمان اگر ارتفاع دیوارها بیش از دو متر باشد لازم است تا از داربست با اطمینان کافی استفاده شود. همچنین لازم است تا حداقل دو نفر در انجام این کار همکاری داشته باشند تا هم اصول فنی و ایمنی در آن رعایت شود و هم انجام کار نصب و اجرای ایزوگام با کیفیت لازم به انجام برسد.

نکات لازم پیش از شروع به نصب ایزوگام روی دیوار

 1. فردی که کار نصب ایزوگام روی دیوار را انجام می‌دهد به دلیل استفاه از داربست، باید توانایی و تجربه انجام این کار را داشته باشد تا خطری او را تهدید نکند.
 2. برای نصب ایزوگام روی دیوار حتما دو نفر حضور داشته باشند.
 3. از کیفیت و نصب صحیح داربست اطمینان حاصل شود تا خطرات امنیتی، پرسنل نصب ایزوگام را تهدید نکند.
 4. علاوه بر داربست به تخته نیز نیاز است تا پرسنل بتوانند برای نصب ایزوگام به آسانی به سمت چپ و راست حرکت کنند.
 5. برای ایزوگام دیوار، مخصوصا هنگامی که دیوار در معرض تابش خورشید قرار دارد، می‌بایست از ایزوگام فویل‌دار استفاده شود.

نصب ایزوگام روی دیوار

مراحل نصب ایزوگام روی دیوار به این صورت است:

 1. ابتدا رول ایزوگام به پشت‌بام برده می‌شود و حدود نیم متر از آن روی بام تا می‌خورد و باقیمانده‌ی آن از بالا به پایین با احتیاط کامل نصب می‌شود.
 2. چسباندن مقداری از ایزوگام روی بام، باعث می‌شود تا رطوبت از بالا به پشت ایزوگام نفوذ نکند و باعث طبله کردن یا جدا شد ایزوگام از دیوار نشود.
 3. پس از چسباندن ایزوگام از بالا به پایین، در چسباندن رول کناری مثل قبل، مراحل تکرار می‌شود و حدود ۱۰ سانتی‌متر از رول‌ها روی هم همپوشانی پیدا می‌کنند تا رطوبت از بین لایه‌ها به پشت ایزوگام نفوذ نکند. این بخش از کار اهمیت زیادی دارد و اگر لایه‌های ایزوگام به خوبی روی هم چسبانده نشوند، کل کار آسیب خواهد دید و ترمیم آن هم ممکن است به آسانی امکان‌پذیر نباشد.

2 نظر در مورد «روش نصب ایزوگام روی دیوار»

  • با سلام .
   نوع سیمان زیرکار مهم نیست . مهم زیرکار مناسب هست که اشاره فرمودین انجام شده . نصب ایزوگام روی دیوار سیمان سفید با دیگر انواع دیوار تفاوتی نداره .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *